banner23

banner26

banner24

banner25

Rus oligarklar özel jetlerini satışa çıkardı

Batı yaptırımlarının devreye girmesinin ardından Rus oligarkların, özel jetlerini satışa çıkardıkları bildirildi.

GÜNDEM 27.03.2022, 11:42
Rus oligarklar özel jetlerini satışa çıkardı
banner34

Rus oligarkları, yaptırımların ardından özel jetlerini satışa çıkarmaya başladı.

Defenseworld.net sitesinde yer alan habere göre Vladimir Potanin, Yuri Shefler, Rustem Teregulov, Alexander Svetakov, Arkady Volozh, Eduard Berman özel jetlerini satışa çıkardı.

Vladimir Potanin ve Norilsk Nickel'e ait 60 milyon dolarlık Gulfstream G650 birinci sınıf uçağın satışına ilişkin bilgiler, Controller sitesinde yayınlandı. Aynı sitede, alkollü içecek üreticisi olan SPI Group'un sahibi milyarder Yuri Shefler'e ait Gulfstream G650 uçağının satışına ilişkin bir ilan da yer alıyor. 

Alınan bilgilere göre diğer milyarderler jetleri özel olarak satışa çıkardı.

Rus bankası Razvitie Stolitsa'nın kurucusu Rustem Teregulov ise Boeing 737-700 uçağını satmak için işlemlere başladı. Yandex Holding'in kurucu ortağı ve CEO'su Arkady Volozh, Bombardier Global 600'ünü, Absolut Group'un kurucusu ve başkanı Alexander Svetakov ise Gulfstream G650'sini satmaya çalışıyor. Capital Investments Limited'in sahibi Eduard Berman da Bombardier Global 6000'ini satmak için çabalıyor.

aha önce de Rosneft CEO'su Igor Sechin'in yatına İspanya'da el konmuştu. 135 metrelik yat, Cayman Adaları bayrağı altında seyreden dünyanın en büyük yatlarından biri ve yatın maliyeti 600 milyon dolar olarak biliniyor.

19°
parçalı az bulutlu