banner23

banner26

banner24

banner25

Rus politikacılardan Batılı devletlerin bildirisine cevap

Batılı devletlerin Rusya'ya yönelik bildiri yayınlamasının ardından Rus politikacılar, Moskova'nın Abhazya ve Güney Osetya'yı tanımaktan "asla" vazgeçmeyeceği şeklinde cevap verdi.

GÜNDEM 05.08.2021, 16:07
Rus politikacılardan Batılı devletlerin bildirisine cevap
banner34

7 Batılı devletin Rusya'nın Güney Osetya ve Abhazya'nın bağımsızlığını tanımayı geri çekmesi üzerine bildiri yayınlamasının ardından Rus politikacılar gelişmeye ilişkin yorumda bulundu.

Ekho Kavkaza tarafından yapılan habere göre Rus politikacılar, Rusya'nın Abhazya ve Güney Osetya'yı tanımaktan "asla" vazgeçmeyeceğini söylediler.

Hatta haberde Rus Senatör Aleksey Puşkov'un, Batı'nın Kosova'yı tanımaktan vazgeçmesi gerektiği yönünde yorum yaptığı aktarıldı.

Öte yandan Rus politikacılardan Konstantin Zatulin de "Rusya'nın herhangi bir tanımayı geri çekmeyeceği açık." diyerek ifadelerin bir etkisi olmayacağı yönünde yorum yaptı. 

ABD, İrlanda, Büyük Britanyai, Norveç, Fransa, Estonya ve Arnavutluk Rusya'nın tanımayı geri çekmesi için 2008 Rusya-Gürcistan Savaşı'nın yıl gönümüne günler kala bir bildiri yayınladı.

Şu anda Suriye, Venezuela, Nikaragua, Nauru hariş tüm dünya devletleri, Abhazya ve Güney Osetya bölgelerini Rusya işgali altındaki Gürcistan toprakları olarak kabul ediyor. 

28°
açık