banner23

banner26

banner24

banner25

Rus uçaklarının faaliyetleri ABD’yi rahatsız ediyor

ABD silahlı kuvvetleri Rusya'nın faaliyetlerini engellemek adına aktif görev üstlenmeye devam ediyor.

GÜNDEM 01.05.2021, 16:48
Rus uçaklarının faaliyetleri ABD’yi rahatsız ediyor
banner34

ABD ile Rusya arasındaki rekabet, Rusya'nın Kuzey Amerika'nın batı sahillerine gönderdiği uçakları artırmasıyla kızışmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey Amerika’nın batı sahilinde önlenen Rus uçağı sayısının önemli ölçüde artış gösterdiğini söyledi. Yetkili bir kişi tarafından yapılan açıklamaya göre Rusların göstermekte olduğu faaliyetler önemli ölçüde artmakta, son yılda 60 Rus uçağı önlenirken çok daha fazla Rus uçağının ise gözetlendiği ifade ediliyor.

Air Force Times tarafından yapılan habere göre Alaska hava sahası teşhis bölgesinde Sovyetlerin dağılışından itibaren şimdiye kadar gözlemlenen en yoğun Rus hareketliliği yaşanıyor. ABD Hava Kuvvetleri Rus uçaklarını bölgeden uzaklaştırmak için F-22 savaş uçakları, KC-135 stratotankerleri ve E-3 (AEW&C) havadan erken ihbar ve kontrol uçakları kullanıyor.

ABD, Rus kuvvetleri tarafından gelebilecek tüm hava tehditlerine karşı hazır olmak istiyor. Savunma Bakanlığı uydu ağı, sensörler ya da radarlar gibi askeriyenin şüpheli hareketleri gözleyebileceği teknolojileri modernleştirmek için önünde bulunan seçenekleri değerlendiriyor.

14°
parçalı bulutlu