banner23

banner24

Rusya, batı sınırında 20 yeni askeri birlik kuracak

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, bölgede NATO tehdidinin arttığını öne sürerek Rusya'nın batı sınırlarında bu yıl, 20 askeri birlik daha oluşturulacağını duyurdu.

GÜNDEM 01.06.2021, 12:49
Rusya, batı sınırında 20 yeni askeri birlik kuracak

Rusya Savunma Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre Moskova, NATO tehdidinin artması gerekçesiyle ülkenin batı sınırlarında yeni askeri birlikler oluşturacak.

DW sitesinder yer alan haberde askeri birlik sayısının 20 olacağı belirtildi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Pazartesi günü üst düzey askeri yetkililerle yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaptı.

Şoygu yaptığı açıklamada, Rusya sınırında uçuş yapan Amerikan savaş uçaklarının sayısının arttığına; NATO'nun bölgede konuşlandırdığı savaş gemilerine ve giderek artan NATO tatbikatlarına dikkat çekti. Şoygu, bu tür eylemlerin uluslararası güvenliğe zarar verdiğini ve Rusya'yı karşı önlemler almaya zorladığını belirtti.

"Batı bölgesinde 20 askeri birlik ve kıta daha oluşturacağız" diyen Şoygu, bu birimler için 2 bin parça yeni silah sağlanacağını da verdiği bilgilere ekledi.

banner34