banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya'dan İngiltere'ye "provokasyon" suçlaması

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'un Basın Sekreteri, İngiltere ile yaşanan sınır ihlali hadisesinin bilinçli olarak hazırlanmış bir provokasyon olduğunu söyledi.

GÜNDEM 24.06.2021, 14:44
Rusya'dan İngiltere'ye "provokasyon" suçlaması
banner34

İngiliz savaş gemisinin Rusya'nın sınırını ihlal ettiği öne sürülerek gemiye müdahale edildiğinin açıklanması ile yaşanan gerginliğin üzerine gelişmeler devam ediyor.

İzvestiya'nın haberine göre Rusya, İngiliz savaş gemisinin faaliyetlerini kabul edilemez ve hukuka aykırı buluyor. Bu bağlamda açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Basın Sekreteri, bu olayın bilinçli olarak hazırlanmış bir provokasyon olduğunu söyledi.

Rusya'nın olayla ilgili uluslararası makamlara başvurup başvurmayacağı konusundaki soruyu cevaplayan Sekreter, bu konunun ülkenin dışişleri temsilcilerine sorulması gerektiğini belirtti. 

Bu konunun ardından İngiltere'nin dost omayan ülkeler arasına eklenip eklenmeyeceğine ilişkin hiçbir bilgi olmadığını da sözlerine ekleyen Sekreter, sınırlarının ihlal edilmesi halinde Rusya'nın, yabancı devletlerin gemilerini "bombalama" hakkının saklı olduğunu ifade etti.

22°
parçalı bulutlu