banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya'dan Kırım'a yönelik yaptırımlara cevap

Rusya'nın BM Birinci Daimi Temsilci Yardımcısı, Batı tarafından uygulanan hiçbir yaptırımın "Kırım'ın Rusya'nın bir parçası olduğu" gerçeğini değiştirmeyeceğini söyledi.

GÜNDEM 13.03.2021, 10:22
Rusya'dan Kırım'a yönelik yaptırımlara cevap
banner34

Zaman içinde Batılı ülkeler Rusya'nın Kırım'ı işgalinin ardından uyguladıkları yaptırımları artırdı veya sürelerini uzattı. Rus bir yetkilinin son yaptığı açıklama, Rusya'nın hukuksuz politikalarına devam edeceğinin göstergesi oldu.

TASS tarafından yapılan bir habere göre Cuma günü Rusya'nın BM Birinci Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyansky yaptığı açıklamada, bu yaptırımların Kırım'ın halihazırdaki statüsünü değiştiremeyeceğini söyledi.

Rus diplomattan Ukrayna'ya mesaj

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bir toplantısında konuşan Polyansky, Kırım sakinlerinin seçimlerini BM tüzüğüne uygun olarak yaptıklarını öne sürdü ve "Ukraynalı vatandaşlara tavsiyem, Ukrayna'nın çıkarları için çalışmak yerine geçmişteki hataları düzeltmek ve Rusya karşıtı faaliyetlere son vermektir." dedi. 

Polyansky, "İyi komşularımızı özlüyoruz ve sizleri müreffeh Kırım'da ağırlamaktan mutluluk duyacağız." ifadelerini de açıklamalarına ekledi. 

24°
açık