banner23

banner26

banner24

Rusya: İngiliz savaş gemisi destansı bir "fiyasko" yaşadı

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İngiliz savaş gemisi HMS Defender'ın Karadeniz'deki faaliyetinin Kraliyet Donanması'na leke sürdüğü ve destansı bir "fiyasko" olduğu söylendi.

GÜNDEM 25.06.2021, 16:09
Rusya: İngiliz savaş gemisi destansı bir "fiyasko" yaşadı
banner34

Rus askeri departmanının resmi temsilcisi Tümgeneral İgor Konaşenkov, İngiliz savaş gemisi HMS Defender'ın Karadeniz'deki faaliyetini destansı bir "fiyasko" olarak nitelendirdi.

Pentagon'un Rusya'yı dezenformasyon ile suçlasına yanıt verdi. Pentagon, Rusya'nın İngiliz savaş gemisine ateş açıldığını açıklamasını "dezenformasyon" olarak nitelendirmişti. 

Army tarafından yapılan habere göre Konaşenkov, kendisine ateş açılmasının ardından rotasını değiştiren HMS Defender savaş gemisinin Karadeniz'deki "provakasyonunun" tam anlamıyla "fiyasko" olduğunu söyledi. Tümgeneral, bu durumun İngiliz Kraliyet Donanması'na uzun süre leke süreceğini de sözlerine ekledi. 

Rusya'nın HMS Defender gemisine ateş açıldığını açıklamasının ardından İngiltere, bunun doğru olmadığını öne sürmüştü. Pentagon Basın Sekreteri John Kirby'nin sözlerine de yanıt veren Konaşenkov, gemiye ateş açıldığına ilişkin videoların yayınlanmasına rağmen, açıklamaların olarak "dezenformasyon" nitelendirilmesinin şaşırtıcı olmadığını belirtti. 

22°
açık