banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya merkez korumasını Su-34M ve MiG-31BM uçaklarıyla güçlendiriyor

Rusya merkez korumasını modernize edilmiş Su-34M ve MiG-31BM uçakları ile gerçekleştirmeyi hedefliyor.

GÜNDEM 13.07.2021, 11:57
Rusya merkez korumasını Su-34M ve MiG-31BM uçaklarıyla güçlendiriyor
banner34

Rusya Merkez Askeri Bölgesi hava savunmasını bombardıman uçakları ve önleyici uçaklarla destekleyecek.

İzvestiya’nın haberine göre Rusya Merkez Askeri Bölgesi'ne, Kinjal hipersonik füzeleri ile silahlandırılacak olan en yeni Su-34M bombardıman uçakları ve modernize edilmiş MiG-31BM önleyici uçakları yerleştirilecek.

Birliklerin yeniden silahlandırılması birkaç aşamada gerçekleşecek. Öncelikle Çelyabinsk yakınlarındaki Shagol Havaalanı'ndaki 2. Muhafız Karma Havacılık Alayı modernize edilmiş Su-34 NVO bombardıman uçaklarını alacak. Keşif filosu ise tamamen bu araçlara geçiş yapacak. İkinci aşamada alayın kalan iki filosu daha modern Su-34M'ler ile donatılacak.

Şubat 2020'de Merkez Askeri Bölge komutanı Alexander Lapin, Kansk merkezli MiG-31 hava alayının 2024 yılına kadar Kinzhal hipersonik kompleksleri ile donatılacağını duyurmuştu. Ayrıca bu yılın Mart ayında, 2. Muhafız Havacılık Alayı ilk seri üretim Su-34 NVO'yu teslim almıştı. Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, yıl sonuna kadar bu araçlardan sekizinin bahsi geçen askeri birliğe ulaşacağını duyurdu. Ayrıca Krasnoyarsk ve Perm bölgelerindeki avcı alaylarının birkaç adet MiG-31BM alacağı aktarıldı.

20°
açık