banner23

banner26

banner24

Rusya: NATO, Yunanistan'ı provokasyona çekiyor

Rusya Devlet Duması yetkilisi, Yunan gemisinin Karadeniz'e girmesinin basında gürültü oluşturma hedefiyle ilişkili olduğunu ve NATO'nun Yunanistan'ı provokasyona çektiğini söyledi.

GÜNDEM 12.07.2021, 13:29
Rusya: NATO, Yunanistan'ı provokasyona çekiyor
banner34

Rusya Devlet Duması Güvenlik Komitesi üyesi Adalbi Şhagoşev, Yunan Donanması'na ait ‘Daniolos’ isimli savaş gemisinin Karadeniz’e girmesini; NATO’nun, tatbikatlarına dikkat çekmek için gerçekleştirdiği bir "medya provokasyonu" olarak nitelendirdi.

Sputnik'in haberine göre Şhagoşev konuya ilişkin açıklamasında, "Her şeyden önce bunun basında gürültü çıkarmak amaçlı olduğunu düşünüyorum, Batılı ve NATO’dan güçlerin umduğu şey bu. Zira bir tür siyasi kıskançlık mevzu bahis. Rusya tatbikat gerçekleştirdiğinde tüm dünyada basında büyük yankı uyandırıyor. Nedense NATO ülkeleri ile yaptıkları tatbikat sırasında basında edindikleri yer yeterli gelmedi. Onların tatbikatları hakkında çok az konuşuluyor, bu yüzden bu tarz provokasyonlarla dikkati kendi tatbikatlarına çekiyorlar." şeklinde konuştu.

Uluslararası medyada Yunan gemisinin Karadeniz'e girmesine ilişkin haberler yapıldığına dikkat çeken Şhagoşev, "Bu NATO’nun yardım etmeye veya sorumluluk alıp birtakım eylemleri yerine getirmeye yönelik bir çeşit kurum içi uygulaması. Yunanistan’ın bu provokasyona çekilmesinde de böyle oldu, desteklerini bu şekilde ifade ettiler. Onları sadece zorluyorlar." dedi. Yetkili, provokasyonlara anlam veremediğini de ifadelerine ekledi.

27°
açık