banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya'nın "kusursuz silah"ı ABD medyasında konu oldu

Rusya'nın ürettiği yarı otomatik, uzun menzilli keskin nişancı tüfeği olarak bilinen Dragunov, ABD medyasının dikkatini çekti.

GÜNDEM 25.06.2021, 10:59
Rusya'nın "kusursuz silah"ı ABD medyasında konu oldu
banner34

ABD medyası, Dragunov keskin nişancı tüfeğinin kusursuz bir Rus silahı olduğunu ve büyük değişiklikler gerektirmediğini kaleme aldı.

19FortyFive yazarlarından Peter Suciu, Rusya'nın Dragunov isimli uzun menzilli keskin nişancı tüfeğini kaleme aldı. Peter Suciu, 19FortyFive'taki yazısında, "Mükemmel olanı geliştirmek zordur, bu yüzdendir ki Soğuk Savaş döneminin keskin nişancı tüfeği Dragunov son yıllarda çok az değişikliğe uğradı." ifadelerine yer verdi.

Yazıda tüfeğin başlıca özelliğinin, sadeliğinden kaynaklı olarak; kullanım, bakım ve onarımının kolay olduğu kaydedildi.

Dragunov’un geliştirdiği silahın teknik olarak keskin nişancı tüfeği olmadığına işaret edilen yazıda, buna rağmen asgari asker eğitimi ile bile müfrezede Dragunov varlığının önemli bir avantaj sağladığı vurgulandı.

Gazla çalışan ve yarı otomatik olan tüfeğin Rus ordusuna güzel uyduğunu yazan Siciu, Dragunov’un SDVM adını taşıyan ve geliştirilmiş namlu ile geliştirilmiş ergonomiye sahip modifikasyonuna dikkat çekti.

23°
açık