banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya Pasifik Filosu 20 gemiyle tatbikatlara başladı

Pasifik'teki tatbikatlar; 20 gemi, Pasifik Filosu'nun denizaltıları ve uzun menzilli anti-denizaltı havacılık unsurları ile gerçekleştiriliyor.

GÜNDEM 13.06.2021, 13:35
Rusya Pasifik Filosu 20 gemiyle tatbikatlara başladı
banner34

Rusya Pasifik Filosu, Pasifik'teki tatbikatlara başladı. Konuya ilişkin açıklama, Tuğamiral Konstantin Kabantsov’dan geldi. 

İzvestiya’nın haberine göre Kabantsov, Pasifik Filosu gemilerinin operasyonel tatbikat alanındaki yerleşim düzenlerini aldıklarını ve Pasifik Filosu'nun, uzak deniz bölgesinde gerçekleştirilecek olan operasyonel tatbikat programı faaliyetlerine başladığını açıkladı. Haberde tatbikatlara Primorsk Filosu gemilerinin ve Pasifik Filosu'nun yardımcı filosunun gemilerinin katıldığı bilgisi yer alırken, söz konusu gemilerin tatbikat alanlarına ulaşmak için görev alanlarından 4 bin km’lik bir mesafe katettiklerinin altı çizildi. Söz konusu uygulamanın, operasyonlar sırasında üs noktalarından önemli uzaklıklarda bulunan heterojen grupların yönetimi üzerine yapılan çalışmalar kapsamında önemli olduğu ifade edildi.

Tatbikatlarda, "Amiral Panteleev" anti-denizaltı gemisi, "Mareşal Shaposhnikov" fırkateyni, "Gromki", "Sovershennıy","Rusya Federasyonu Kahramanı Aldar Tsydenzhapov" korvetleri ve Ka-27PL anti-denizaltı helikopterlerinin düşman denizaltısını tespit ve takibe aldıkları ve tatbikat alanından başarıyla çıkardıkları belirtildi. Öte yandan tatbikatlara Su-24M, Su-24MR, Su-30SM uçaklarının yanı sıra An-26, Be-12 ve helikopterlerin katıldığı bilgisi paylaşıldı.

23°
açık