banner23

banner24

Rusya, sınır hattında uçan ABD’nin B-52H uçaklarını engelledi

Bering Boğazı üzerinden Rus sınırına yaklaşan ABD’ye ait üç adet B-52H bombardıman uçağı Rus Hava Kuvvetleri’ne ait iki MiG-31, iki Su-35 uçağı tarafından karşılandı.

GÜNDEM 15.07.2021, 10:38
Rusya, sınır hattında uçan ABD’nin B-52H uçaklarını engelledi
banner46

Amerikan Hava Kuvvetleri, B-52H ağır bombardıman uçakları ile Rus sınırında taciz uçuşları gerçekleştirdi. Buna karşılık havalanan Rus uçakları olası bir sınır ihlalini engelledi. 

Sputnik’in Rusya Savunma Bakanlığını kaynak gösterdiği haberine göre, Bering Boğazı üzerinden Rus ulusal sınırlarına yaklaşan üç adet uçak görüldü. Hedeflerin tespiti ve sınır ihlalinin önlenmesi için iki MiG-31, iki Su-35 uçağı havalandırıldı. Uçakların Amerika’nın gözde bombardıman uçağı B-52H’ler olduğunun tespit edildiği açıklanırken önleme görevi ile giden Rus uçaklarının uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlılık gösterdiği bildirildi.

Bir süredir Rusya sınır bölgelerinde yabancı ülkelere ait keşif uçaklarının faaliyetlerinde bir artış gözleniyor. Rusya Savunma Bakanlığı defaatle Amerika ve diğer Batı ülkelerini bu tür eylemlerden kaçınması çağrısı yapsa da yanıt alabilmiş değil.

banner34
16°
açık