banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya, Türkiye ile "Ukrayna-NATO" meselesini görüşecek

Rusya tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye ile yakın gelecekte bir temas gerçekleştirilecek ve görüşmede, Ukrayna'nın NATO'ya dahil olması meselesi görüşülecek.

GÜNDEM 21.06.2021, 16:26
Rusya, Türkiye ile "Ukrayna-NATO" meselesini görüşecek
banner34

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, basına yaptığı açıklamada Rusya'nın, yakın gelecekte Türkiye ile "Ukrayna'nın NATO'ya girmesi" meselesini görüşeceğini söyledi. 

İzvestiya sitesinde yer alan habere göre Lavrov, Ukrayna'nın NATO'ya girmesi konusundaki tutumlarını net olacak şekilde belirlediklerini ve ilgili devletlerin bunun neyle ilgili olduğunu çok iyi anladıklarından şüphesinin olmadığını belirtti. Rus Dışişleri Bakanı, Türk meslektaşlarıyla düzenli diyalog halinde olduklarını ve yakın gelecekte bir temas planladıklarını da ifadelerine ekledi.

Rusya Devlet Duma Savunma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı Alexander Sherin ise Türkiye ile ilişkilerin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'ye S-400 sağladıklarının altını çizen Sherin, Türkiye'nin Ukrayna-Rusya ilişkilerini bilerek Ukrayna'ya silah sağladığına dikkat çekti.

23°
açık