banner23

banner26

banner24

banner25

Rusya’dan Harkiv’e füze saldırısı

Ukrayna'nın Harkiv şehrine Rus güçlerince düzenlenen iki füze saldırısında 2 kişinin hayatı kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı bildirildi.

GÜNDEM 09.06.2022, 16:24
Rusya’dan Harkiv’e füze saldırısı
banner34

24 Şubat sabahından beri devam eden Rusya-Ukrayna savaşında müzakereler kesin sonuç vermiyor ve çatışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Rusya tarafının lojistik sıkıntılar nedeniyle yüzlerce zırhlı araç ve hava savunma sistemi kaybetmesi, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya askeri desteğini artırmasına neden oldu.

Ukrayna’nın Batı’dan aldığı askeri destekle sahada yakaladığı başarıları artırması Rusya tarafının sınır ötesinden balistik füzeler ve seyir füzeleri ile saldırması sonucunu doğurdu.

Rusya’nın hava bombardımanı devam ederken birçok Ukrayna askeri tesisi de hedef haline geldi.

Savaşın ilk gününden beri Ukrayna’nın askeri tesislerini ve savunma sanayii firmalarının üretim tesislerini hedef alan Rusya, bu noktalara yaptığı saldırılarına devam ediyor.

Rus güçlerince, ülkenin doğusundaki Harkiv'e dün gece düzenlenen füze saldırılarında şehrin girişindeki kontrol noktası ve yakındaki sivil altyapılar yıkıldı.

Ukrayna Devlet Acil Servis Ana Müdürlüğünün Kharkiv şubesinden yapılan yazılı açıklamada, gece saat 23.00 sularında düzenlenen füze saldırılarında 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı belirtildi.

Şehrin merkezinde yer alan Novobavarsky ilçesindeki patlamalar sonucu evler, atölyeler, depolar, bir restoran ve okul kütüphanesi yıkıldı.

23°
açık