banner23

banner26

banner24

banner25

Şehit uzman çavuş Mehmet Kırmızı son yolculuğuna uğurlandı

Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen uzman çavuş Mehmet Kırmızı'nın cenazesi, memleketi Adana'nın Ceyhan ilçesinde toprağa verildi.

GÜNDEM 01.05.2021, 15:22
Şehit uzman çavuş Mehmet Kırmızı son yolculuğuna uğurlandı
banner34

Sınır dışı operasyon kapsamında Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım harekatında 27 yaşındaki uzman çavuş Mehmet Kırmızı şehit düştü.

Şehit Kırmızı'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, Şahin Özbilen Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından Abdülkadir Ağa Ulu Camii'ne götürüldü.

Burada düzenlenen cenaze törenine, şehidin babası Zeynel ve annesi Aliye Kırmızı, nişanlısı, ağabeyleri ve kardeşi, yakınları ile Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, Vali Süleyman Elban, milletvekilleri, belediye başkanları, askerî ve mülkî erkan ile vatandaşlar katıldı.

Yakınları, şehidin tabutu ve fotoğrafına sarılıp gözyaşı döktü. Şehidin annesi Aliye Kırmızı, "Vatan sağ olsun, ben şehit annesiyim, gurur duyuyorum Mehmetimle." dedi.

İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazından sonra Kırmızı'nın naaşı, Ceyhan Asrî Mezarlığı Şehitliği'nde defnedildi.

Kaynak: AA
11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur