banner23

banner24

Şoygu ordudaki büyük reformların tamamlandığını açıkladı

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Rus ordusundaki reformlara ilişkin açıklamalarında ordudaki modernizasyon seviyesinin yüzde 86 oranında olduğuna dikkat çekti.

GÜNDEM 06.08.2021, 12:45
Şoygu ordudaki büyük reformların tamamlandığını açıkladı
banner46

Rus ordusunda birçok yeni birlik oluşturuldu. Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Rus ordusunun dünyanın en modern ordularından birine sahip olduğunu düşünüyor.

İzvestiya’nın haberine göre ordu ekipmanların yüzde 70,1'inin yeni olduğu ve Rus stratejik nükleer kuvvetlerinin modernizasyon seviyesinin yüzde 86 olduğu açıklandı.

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Askeri Akademisi Başkanı General Vladimir Zarudnitsky, en yeni X-95 uzun menzilli hipersonik füzesinin Rusya'da geliştirildiğini belirtti.

Zarudnitsky açıklamalarının devamında; Rus Hava Kuvvetleri için çeşitli sınıflardan insansız hava araçlarının, ufuk ötesi tespit radarlarının, uçaksavar füze sistemlerinin ve çeşitli  yeni askeri teçhizatın geliştirildiği bilgilerine yer verdi. 

Ayrıca United Aircraft Building Corporation Genel Müdürü Yuri Slyusar; Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika ülkelerinin, yeni Rus uçağı Checkmate Su-75 ile ilgilendiğini aktardı.  

banner34
19°
parçalı bulutlu