banner23

banner31

banner24

Suudi Arabistan, Husilerin yolladığı 4 SİHA'yı imha etti

Suudi Arabistan’ın güney bölgelerine balistik füze ve bomba yüklü İHA’larla sık sık saldırılar düzenleyen Husilerin son 24 saatte Suudi Arabistan’a attığı 4 SİHA imha edildi.

GÜNDEM 02.09.2021, 09:42
Suudi Arabistan, Husilerin yolladığı 4 SİHA'yı imha etti

Husilerin son SİHA'lı saldırısı daha Suudi Arabistan tarafından imha edildi.

Ortadoğu Haber'in verdiği bilgilere göre, Açıklama Suudi Arabistan koalisyon güçlerinden geldi. Suudi Arabistan koalisyon güçleri, Husilerin bugün Suudi Arabistan'a gönderdiği bomba yüklü 4'üncü İnsansız Hava Aracının (İHA) imha edildiğini duyurdu.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Yemen hükümetini destekleyen koalisyon güçlerinden yapılan açıklamada Husilerin son 24 saatte dördüncü kez Suudi Arabistan'a SİHA gönderdiği ve söz konusu SİHA'nın Yemen hava sahasında etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Koalisyondan daha önce yapılan açıklamalarda, gün içinde Husilerin gönderdiği 3 İHA'nın da etkisiz hale getirildiği aktarılmıştı.

İran destekli Husiler, Suudi Arabistan'ın güney bölgelerini balistik füze ve İHA'larla sık sık hedef alıyor.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

22°
parçalı bulutlu