banner23

banner26

banner24

Suudi Arabistan ve Katar'dan ilk görüşme

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı 2017'den bu yana ilk kez Katar'ı ziyaret ederek Emir Şeyh Tamim bin Hamad ile görüşme gerçekleştirdi.

GÜNDEM 09.03.2021, 09:52
Suudi Arabistan ve Katar'dan ilk görüşme
banner34

Suudi Arabistan ve müttefiklerinin 2017 yılında Katar'a karşı başlattıkları abluka, bu yıl ocak ayında Suudi Arabistan'daki El Ula zirvesinde son bulurken ilk kez üst düzey bir Suudi yetkili resmi temaslarda bulunmak üzere Doha'yı ziyaret etti.

DOHANEWS'in verdiği bilgilere göre, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan el Suud, Pazartesi günü Doha'da Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüşmelerde bulundu. Ferhan el Suud, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz'den, Katar Emiri Şeyh Tamim'e sözlü bir mesaj iletti. Ancak mesajın içeriğine yönelik herhangi bir detay kamuoyuna açıklanmadı. 

Ayrıca Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'nın, Riyad'ın Doha'daki büyükelçiliğinin maslahatgüzarı ile de görüştüğü ve konsolosluk operasyonlarının ne zaman başlayacağına dair bilgiler aldığı aktarıldı.

23°
az bulutlu