banner23

banner26

banner24

banner25

Taliban ABD'nin yardım başlatma kararından memnun

Taliban’ın, ABD’nin Afganistan’la insani yardımla ilgili mali işlemleri yeniden başlatma kararını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.

GÜNDEM 26.09.2021, 16:57
Taliban ABD'nin yardım başlatma kararından memnun
banner34

Taliban, ABD’nin Afganistan’la insani yardımla ilgili mali işlemleri yeniden başlatma kararından memnun olduğunu açıkladı.

Sputnik'in haberine göre Afganistan Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Washington’un Dünya Bankası’na, Afgan halkına insani ve gıda yardımı sağlamasına izin verme kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Tüm ülke ve kuruluşların Kabil ile ilişkileri güçlendirmeye ve Afganlara yardım sağlamaya devam edeceğini umuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ABD Hazine Bakanlığı, Afganistan halkına sürekli yardım akışının ve ülkedeki temel insani ihtiyaçların sağlanmasına yönelik diğer faaliyetlerin desteklenmesi için izin vermişti.

Bundan önce Taliban Sözcüsü Süheyl Şahin yaptığı açıklamada; Afganistan’ın varlıklarının serbest bırakılması için ABD’ye çağrıda bulunduklarını, bu kaynakların Afgan halkına insani yardımın sağlanması için gerektiğini dile getirmişti.

13°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur