banner23

banner26

banner24

banner25

Taliban Afganistan’da Mi-17’i helikopteri düşürdü

Afganistan'ın güney bölgesinde hükümet güçlerine ait bir helikopterin Taliban tarafından vurularak düşürüldüğü bildirildi.

GÜNDEM 27.07.2021, 09:27
Taliban Afganistan’da Mi-17’i helikopteri düşürdü
banner34

Afganistan’da hükümet güçleri ve Taliban arasında yaşanan çatışmalar hız kesmeden devam ediyor. Taliban'ın kara gücüne karşı hava unsurları ile direniş göstermeye çalışan merkezi hükümet, dün gece saatlerinde bu alanda da bir kayıp yaşadı. 

Mepa News'in haberine göre, Afganistan'ın güney kesiminde merkezi hükümet güçlerine ait bir adet helikopterin Taliban tarafından vurularak düşürüldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan ediniler bilgilere göre olay dün gece saatlerinde, ülkenin güney kesiminde konumlanan Hilmend ilinin Nad Ali ilçesinde meydana geldi. Bölgede Taliban'a karşı hava saldırıları düzenleyen bir Mi-17 savaş helikopterinin, Taliban tarafından hedef alınarak düşürüldüğü kaydedildi. 

Taliban, hükümet güçlerinin düşürülen helikopterdeki askerleri tahliye ettiğini ve helikopterin enkazını bombalayarak imha ettiğini iddia etti. Taliban sözcülerinden Kari Yusuf Ahmedi, bölgede yaşanan çatışmaların ardından Nad Ali ilçe merkezinin de Taliban tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

17°
açık