banner23

banner24

Taliban, yaşlı ve çocukları hedef aldı

Afganistan Eski İçişleri Bakanı Mesud Andarabi, Taliban'ın Afganistan'da çocuk ve yaşlıları da hedef alarak öldürdüğünü açıklayan bir paylaşımda bulundu.

GÜNDEM 26.08.2021, 10:10
Taliban, yaşlı ve çocukları hedef aldı
banner46

Zaman zaman şaşırtıcı açıklamalarda bulunan Taliban'ın, alışageldiği eylemlerini devam ettirdiği görülüyor.

Şarkul Avsat'ın haberine göre, Afganistan Eski İçişleri Bakanı Mesud Andarabi, bu yönde bir açıklama yaptı. Andarabi, barış mesajları veren Taliban'ın çocukları ve yaşlıları öldürdüğünü kaydetti. Afganistan'dan kaçan Cumhurbaşkanı Eşref Gani tarafından mart ayında görevden alana kadar Afganistan İçişleri Bakanı olan Andarabi, Twitter hesabından paylaştığı görsel üzerinden Taliban'ın bir çocuk ve yaşlı bir Afganı öldürdüğünü ifade etti. 

Andarabi Twitter hesabında, "Taliban terör estirerek, küçük çocukları ve yaşlıları öldürerek insanları yönetmeye çalışıyor. Taliban bu tür eylemlerle ülkeyi yönetemez. Andarab'da taliban sebepsiz yere evlerde aramalar yapıyor, insanları sebepsiz yere yakalıyor ve masum vatandaşları öldürüyor. Sonuç olarak insanlar canlarını, namuslarını, haysiyetlerini ve mallarını korumak için vahşete karşı çıkmak zorunda kalmışlardır." ifadelerine yer verdi.

banner34
18°
az bulutlu