banner23

banner24

Trump "hileli seçim" iddialarını reddeden bürokratı kovdu

ABD başkanlık seçimlerinde hile olmadığını açıklayan Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) Başkanı Christopher Krebs, Trump tarafından kovuldu.

GÜNDEM 18.11.2020, 10:22
Trump "hileli seçim" iddialarını reddeden bürokratı kovdu

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) Başkanı Christopher Krebs'in potansiyel işten çıkarılma adayı olduğunun gündem olmasının ardından istifasını verdiği doğrulanmıştı. Şimdi de Donald Trump'ın bir paylaşımı doğrultusunda, Krebs'in ABD başkanlık seçimlerine yönelik tutumundan dolayı kovulduğu bildirildi. Kurumun başına, Kamala Harris'e ve dolayısıyla Joe Biden'a yakın bir ismin geçeceği öğrenilenler arasındaydı. Şuan kurumu kimin yönettiği net değil.

Twitter, Trump'ın paylaşımını yine etiketledi

Tech Crunch'ın haberine göre, CISA tarafından yayınlanan ve seçimde herhangi bir hilenin olmadığının bildirildiği paylaşım üzerine Donal Trump, kurumun başındaki isim Christopher Krebs'i kovdu. 18 Kasım 2020 tarihinde Trump tarafından atılan bir Twitter paylaşımında, Krebs'in seçim güvenliğine dair yaptığı paylaşımın yanlış olduğu ve bu yüzden görevden alındığı bildirildi. Twitter tarafından Trump'ın paylaşımına "iddianın tartışmalı olduğu" yönünde uyarı etiketi eklendi.

Krebs'in işten çıkarılması üzerine yorum yapan Senato İstihbarat Komitesi üyesi Mark Warner, "Yönetimde herkesin saygı duyduğu birkaç kişiden biriydi." şeklinde konuştu. 

banner34