banner23

banner26

banner24

banner25

Trump'ın nükleer kodlara erişimi endişe uyandırıyor

20 Ocak 2021 tarihine kadar başkanlık koltuğunda oturmaya devam edecek olan Trump'ın nükleer kodlara erişiminin olması endişelere sebep oluyor.

GÜNDEM 24.12.2020, 17:33
Trump'ın nükleer kodlara erişimi endişe uyandırıyor
banner34

Donald Trump’ın seçimleri kaybetmesi ile ABD başkanlık koltuğu Trump’tan Biden’a geçecek. Ancak başkanlık değişimi, 20 Ocak tarihinde gerçekleşecek. 20 Ocak 2021 tarihine kadar görevine devam edecek olan Trump'ın, görev değişim tarihine kadar yetkilerini kullanarak alacağı neredeyse her kararın uygulanılmasından, Joe Biden döneminde vazgeçilebilir.

NJ tarafından yapılan habere göre, Trump’ın alacağı çoğu kararın geri dönüşümü Biden döneminde sağlanabilecek olsa da nükleer savaş gibi bir durumun geri dönüşü olmayacak. 20 Ocak akşamına kadar Donald Trump’ın nükleer kodlara erişim sahibi olacak olması, bazı kişiler tarafından endişe verici bir durum olarak görülüyor.

ABD Başkanı Doald Trump’ın nükleer kodlara erişim yetkisi fevri karakteristik özelliklerinden dolayı sorgulanmıştı. Seçim kaybetmesinin Trump üzerinde oluşturacağı etkilerden dolayı bazı analistler, bu yetkinin şu anda Trump’ın elinde olmaması gerektiğini savunuyor.

13°
açık