banner23

banner24

Türk ordusundan PKK/KCK'nın üst düzey sorumlularına büyük darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/KCK terör örgütü yapılanmasının başındaki sözde isimler de dahil olmak üzere toplamda 7 teröristi Kuzey Irak'taki düzenlediği hava operasyonu ile etkisiz hale getirdi.

GÜNDEM 04.09.2021, 12:22
Türk ordusundan PKK/KCK'nın üst düzey sorumlularına büyük darbe

TSK terör yuvalarını baştaki sözde sorumluları ile birlikte yok etmeye devam ediyor.

Millî Savunma Bakanlığı Kuzey Irak'a bir operasyon daha gerçekleştirildiğini duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde teröristlere yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyonda PKK/KCK terör örgütünün sözde Kadın Yapılanması Sorumluları, Akademiler Yürütme Sorumlusu, Suikast Okulu Sorumlusu ve Dış İlişkiler Sorumlusu da dahil olmak üzere toplamda 7 teröristi barınaklarında etkisiz hale getirdi.

MSB'nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Terörle mücadeleye etkin ve kararlı şekilde devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyinde teröristlere ağır bir darbe daha indirdi. Gara bölgesine icra edilen hava harekâtlarında 7 PKK/KCK’lı terörist etkisiz hâle getirildi. Hava harekâtları neticesinde; PKK/KCK terör örgütünün sözde Kadın Yapılanması Sorumluları, Akademiler Yürütme Sorumlusu, Suikast Okulu Sorumlusu ve Dış İlişkiler Sorumlusunun etkisiz hale getirildiği bilgisi alındı. Teröristleri inlerinde bulup yok etmeye devam edeceğiz!" ifadelerine yer verildi.

banner34