banner23

banner26

banner24

banner25

Türkiye, Kuveyt ile ilişkilerini geliştiriyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveytli mevkidaşı Ahmed Nasır El Muhammed El Sabah ile Türkiye ve Kuveyt arasında turizm, kültür, sağlık ve savunma sanayii alanlarında iş birliklerini geliştirmek için bir araya geldi.

GÜNDEM 16.07.2021, 13:18
Türkiye, Kuveyt ile ilişkilerini geliştiriyor
banner34

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ortadoğu ülkelerinden Kuveyt ile savunma sanayii alanı da dahil olmak üzere birçok alanda yeni iş birlikleri için kolları sıvadı.

Bakan Çavuşoğlu, Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır El Muhammed El Sabah ile Türkiye ve Kuveyt arasındaki iş birliğini geliştirmek için bir araya geldi. Çavuşoğlu, Kuveyt ile turizm, kültür, sağlık ve savunma sanayii alanlarında bir çalışma ortaklığının geliştirileceğini açıkladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveytli mevkidaşı Ahmed Nasır El Muhammed El Sabah ile görüşmesini resmî Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Çavuşoğlu yaptığı paylaşımda, "Kuveyt DB Şeyh Dr. Ahmed’le görüştük. Turizm, kültür, sağlık ve savunma sanayii alanlarında işbirliğimizi ilerleteceğiz. Met w/FM @anmas71 of #Kuwait. Will further develop our cooperation in tourism, culture, health and defence industry." ifadelerine yer verdi.

20°
açık