banner23

banner24

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi yeni stratejilerini açıkladı

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, devam eden Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna tarafının stratejisi ve Kırım hakkındaki tasarruflarını açıkladı.

GÜNDEM 17.08.2022, 16:48
Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi yeni stratejilerini açıkladı
banner46

24 Şubat sabahı başlayan ve bütün dünyanın odak noktası haline gelen Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’nın yeni stratejisi açıklandı.

Savaşın başında Rus ordusu ile Rusya-Ukrayna sınırında savaşmak yerine şehirde çarpışmayı tercih eden Ukrayna tarafı bütün dünyaya başarılı bir direniş örneği sergiledi.

Ağır zırhlı mekanize ve motorize birliklerini Ukrayna sınırına konuşlandıran Rusya’nın bu araçlarla hiçbir direnişle karşılaşmadan Ukrayna içlerine kadar girmesi lojistik sıkıntılar yaşamasına neden oldu.

Gayrinizami harp taktiklerini de oldukça başarılı bir şekilde uygulayan Ukrayna, Batılı ülkelerden aldığı silah, mühimmat ve doktirinel destekle direnişini sürdürülebilir kıldı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak da devam eden savaşta Ukrayna’nın nasıl bir yol haritası izleyeceğine dair ipuçları verdi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Podolyak:

“Stratejimiz lojistik, ikmal hatları, mühimmat depoları ve askeri altyapının diğer nesnelerini yok etmektir.

Rus güçlerin içinde bir kaos yaratmaktır. 2-3 ay içerinde daha fazla saldırı görebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna’nın Kırım konusundaki tutumuna da değinen Podolyak, Kırım Köprüsü/Kerç Köprüsü ile ilgili;

“Bu yasadışı bir yapı ve Kırım'daki Rus Ordusuna tedarik sağlamak için ana kapı. Bu tür nesneler imha edilmelidir.” açıklamasını yaptı.

Podolyak konu ile ilgili son olarak;

“Bu köprü inşaatı için Ukrayna’dan izin alınmadı. Yasadışı bir nesne. Yarımadanın ekolojisine zarar veriyor ve bu nedenle sökülmesi gerekiyor. Nasıl olacağı önemli değil. Gönüllü olsun ya da olmasın.” dedi.

banner34
21°
parçalı bulutlu