banner23

banner24

Ukrayna, yabancı askerlerin sözleşmelerini uzattı

Ukrayna ordusunda görev yapan yabancı askerlerin sözleşme sürelerinin 10 yıla kadar uzatılabileceğini öngören karar yürürlüğe girdi.

GÜNDEM 02.08.2022, 14:45
Ukrayna, yabancı askerlerin sözleşmelerini uzattı
banner34

Rusya-Ukrayna savaşı başladığından beri yaşanan sıcak çatışmalarda binlerce Rus ve Ukraynalı asker hayatlarını kaybetti.

Savaşın tüm hızıyla devam ettiği Ukrayna’da tarafların müzakere masasında uzlaşamaması karşılıklı kayıpların devam etmesine neden oluyor.

Batılı ülkelerin Ukrayna’ya olan desteği devam ederken Rus tarafı da saldırılarını aralıksız sürdürüyor.

AB ülkelerinin ve ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı silah yardımlarının yanı sıra Ukrayna ordusunda görev almak üzere birçok yabancı asker Ukrayna’ya gitmişti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’ya karşı Ukrayna saflarında savaşan bu askerlerin sözleşme sürelerinin 10 yıla kadar uzatılabileceğini öngören kararı yürürlüğe soktu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, "Yabancılar ve vatansız kişilerin Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinde askerlik hizmetine ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılması hakkında karara" imza attı.

Devlet Başkanlığının internet sitesinde yayımlanan karara göre, Ukrayna ordusunda görev yapan yabancı askerlerin sözleşme süreleri 10 yıla kadar uzatılabilecek.

Ukrayna ordusunda görev yapan yabancı askerlerin sözleşme süreleri daha önce 5 yıla kadar uzatılabiliyordu.

27°
parçalı bulutlu