banner23

banner24

Ürdün, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'tan üçlü zirve

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Çarşamba günü Atina'da üçlü bir zirve düzenledi.

GÜNDEM 29.07.2021, 12:05
Ürdün, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'tan üçlü zirve
banner46

Ürdün, Yunanistan ve Güney Kıbrıs liderleri üçüncü kez biraraya geldi.

Jordan Times'ın haberine göre Ürdün Kralı 2. Abdullah, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Çarşamba günü Atina'da üçlü bir zirve düzenledi. Zirvede üç ülke arasındaki enerji, turizm, su sorunları ve yatırımlar konuşuldu. Ayrıca üç ülke Kovid-19 konusunda iş birliği yapmaya karar verdi.

Zirve sonrası ortak basın toplantısında konuşan Ürdün Kralı 2. Abdullah, Kovid-19'un ülkeler arasındaki etkileşiminden bahsederek, ''Pandemi süreci ülkelerin yakın çalışması gerektiğni gösterdi. Biz Doğu Akdeniz milletiyiz. Ve sadece Akdeniz'de değil aynı zamada küresel sisteminde önemli parçalarını temsil ediyoruz.'' ifadeleri kullandı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ise Ürdün ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki iş birliğinin arttırılması gerektiğini vurgulayarak, ''Ürdün Ortadoğu'daki bölgesel barış için çok önemli bir konumda.'' dedi.

banner34
19°
parçalı bulutlu