banner23

banner26

banner24

banner25

Wallmart mağazalarındaki silahlar toplatıldı

3 Kasım'da ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerinin öncesinde "ırkçılık" üzerinden başlayan protestolar üzerine, sivil itaatsizlik riskine karşı Wallmart mağazalarındaki silah ve mühimmat reyonları kaldırıldı.

GÜNDEM 30.10.2020, 08:23
Wallmart mağazalarındaki silahlar toplatıldı
banner34

ABD'de dev market zinciri Wallmart, 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimine günler kala Philadelphia'da bir siyahinin polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından başlayan protesto ve yağma eylemleri üzerine tüm mağazalarındaki silah ve mühimmat  reyonlarını boşalttı. 

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, mağazalarının çoğunda silah satan Wallmart, sivil itaatsizlik riskine karşı birtakım önlemler aldı. 

Yağmalama ve hırsızlık ihtimaline karşı tüm mağazalarındaki silah ve mühimmatları reyonlardan kaldıran Wallmart, bu uygulamanın geçen birkaç yılda da yapıldığını, kararın çalışanlar ve müşterilerin güvenliği için alındığını bildirdi.

Wallmart, müşterilerinin talep etmeleri durumunda silah satın alabileceklerini belirtti.  

Market zinciri, siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından da benzer bir karar alarak mağazalarındaki silahları toplatmıştı. 

Kaynak: AA
25°
parçalı az bulutlu