banner24

Yunan ve Mısır Savunma Bakanları, Medusa-11 Tatbikatı'nda

Yunanistan ve Mısır Savunma Bakanları, 18 Kasım'da Akdeniz'de başlayan ve çeşitli bölgelerde hava, kara ve deniz senaryolarını içeren Medusa-11 Tatbikatı'nı inceledi.

GÜNDEM 23.11.2021, 15:56
Yunan ve Mısır Savunma Bakanları, Medusa-11 Tatbikatı'nda

18-22 Kasım tarihleri arasında devam eden ''Medusa-11'' Tatbikatı'nın son gününe savunma bakanları katılım gösterdi.

Güney Kıbrıs Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, '' Savunma Bakanı Charalambos Petrides, Yunan mevkidaşı Nikos Panagiotopoulos ve Mısır Savunma Bakanı Osama Asker, 22 Kasım Pazartesi günü Girit'te gerçekleştirilecek olan Ortak Havacılık Tatbikatı "Medusa-11"in son aşamasını izlemek üzere bölgeye ziyarette bulundular.'' ifadeleri kullanıldı.

Tatbikata Mısır Donanması, Mistral sınıfı havuzlu çıkarma gemisi (LHD), Freem Bergamini fırkateyni, Gowind sınıfı korveti, Ambassador MK hızlı füze gemisi ve Lürssen CPV-60 devriye botu ile katılım sağlarken, Güney Kıbrıs Rum Gemisi ise Loannidis devriye gemisini tatbikatta kullanıldı.

Ekim ayında Mısır Hava Kuvvetlerine (EAF) ait 4 adet Mig-29M/M2 ve F-16 Block-52 savaş uçağı ve 16 Kasım'da Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri'ne (UAEAF) ait en az 4 F-16 Block-60 savaş uçağı, ''Medusa-11 Tatbikatı'na'' hazırlık amacıyla Girit Adası'da bulunan Souda Hava Üssü'ne konuşlandı.

13°
parçalı az bulutlu