banner23

banner24

Yunanistan'dan iş birliği mesajı

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri kapsamında konuşma yapan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile göç krizi gibi müşterek konulardaki iş birliği için her türlü çabayı göstereceğini dile getirdi.

GÜNDEM 25.09.2021, 09:48
Yunanistan'dan iş birliği mesajı

Ortadoğu'dan yayılan göç dalgası ve Doğu Akdeniz gibi konularda gergin bir ilişki içerisinde olunan Yunanistan'dan iş birliği açıklamaları geldi.

TRT Haber'in verdiği bilgilere göre, BM 76. Genel Kurul toplantısına katılan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, yaptığı konuşmada Türkiye ve Yunanistan arasında bir yılı aşkın süredir yaşanan gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunarak Türkiye ile diyalog kanallarını her zaman açık tutmak istediklerini ve 2020'de iki ülke arasında yaşanan gerginliğin tekrar etmesini istemediklerini kaydetti. 

Türkiye ile iş birliği yaparak, yeni ortak düşmanlarla birlikte mücadele edilebileceğini söyleyen Miçotakis, Türkiye ile iklim krizi ve mülteci sorununda birlikte hareket edebileceklerini belirtti.

Tarih ve coğrafyanın iki ülkeyi birbirine bağladığını ifade eden Miçotakis, Türkiye ile iş birliği arayışına devam etmek için hiçbir çabadan kaçınmayacağını da sözlerine ekledi.

banner34