banner23

banner24

Yunanistan'ın Ege'de püskürttüğü göçmenleri Türk İHA'ları kurtardı

Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait bir İHA, Yunanistan’ın LS-930 sahil güvenlik botunun 2 adet can salında bulunan düzensiz göçmenleri Türk kara sularına ittiğini tespit etti.

GÜNDEM 17.07.2022, 14:08
Yunanistan'ın Ege'de püskürttüğü göçmenleri Türk İHA'ları kurtardı
banner34

Gök Vatan'ın çelik kartalı yerli İHA'lar, Türkiye'nin Mavi Vatan'daki yaşanan gelişmelerini anbean gözetlemeye devam ediyor.

Ege Denizi’nde, Dilek Boğazı doğusunda Yunanistan’a ait sahil güvenlik botu LS-930 tarafından 2 adet can salında bulunan düzensiz göçmenlerin Türk kara sularına itildiği ve kara suyu ihlali yapıldığı Deniz Kuvvetleri'ne ait İHA ile tespit edildi.

Türkiye sahillerine 1.5 km mesafede gerçekleşen geri itme ve kara suyu ihlali durumu ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirildi ve düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik unsurları tarafından kurtarıldı.

MSB tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye sahillerine 1.5 km mesafede gerçekleşen geri itme ve kara suyu ihlali durumu ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirildi ve düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik unsurları tarafından kurtarıldı. Ülkemiz sahillerine 1.5 km mesafede gerçekleşen geri itme ve kara suyu ihlali durumu ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirilmiş ve düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik unsurları tarafından kurtarılmıştır." ifaadelerine yer verildi.

27°
parçalı bulutlu