ABD'den Suudi Arabistan için SIGINT uçağı hamlesi ABD'den Suudi Arabistan için SIGINT uçağı hamlesi

İsrail piyade birimlerini dron saldırılarına karşı korumayı amaçlıyor!

Geçen salı günü (31 Ekim) Netline Communications Technologies Ltd. el yapımı patlayıcı cihazlar ve dron tabanlı tehditlere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmış “C-Guard Modüler ManPack” elektronik muharebe sistemini tanıttı. Sistem, savunma kabiliyetleriyle tanınan C-Guard ürün serisinin en son üyesi olmasıyla öne çıkıyor.

Israelis_Netline_Communications_unveils_C-Guard_Modular_ManPack_for_IED_and_Drone_Defense_925

Kompakt, taşınabilir, tam kapsamlı “Patlayıcı Mühimmat İmha” elektronik karıştırma ünitesinin (jamming unit) terörle mücadele görevleri sırasında bomba imha ekiplerini desteklemek amacıyla askeri kuvvetlerin ve emniyet personelinin kullanımı için tasarlandığı belirtiliyor.

C-Guard Modüler ManPack’in farklı görevlerin gereksinimlerine göre yapılandırılabilen beş bağımsız modüle sahip olduğu, tasarımın C-Guard Serisinin temel koruma özelliklerini korurken özelleştirmeye de olanak tanıdığına işaret ediliyor. Sistemin yeni tehditlere ve değişen frekanslara da yanıt verecek tarza ölçeklenebilir olarak tasarlandığı ifade ediliyor.

Netline CEO'su Yallon Bahat, lansman hakkında yorum yaparak Netline'ın savunma teknolojilerinin tek bir sırt çantası sistemine entegre edildiğine dikkat çekti. Bahat, kapsamdan ödün vermeden hem dronlara hem de el yapımı patlayıcılara karşı koyabilen ürünün operasyonel sistemlerde yeni bir gelişme sayılabilecek modüler yönünün altını çiziyor.

Ürün tanıtımı, İsrail birliklerinin Gazze'nin kuzeyine girip kentsel alanlarda savaştığı bir dönemde gerçekleşti. C-Guard Modüler ManPack’in saha operasyonları için kapsamlı ancak taşınabilir bir çözüm talebini karşılamayı amaçladığı belirtiliyor.

MIL-STD 810 sertifika standartlarını karşılayan sistemin zorlu çevre koşullarında çalışabilecek, kompakt ve hafif olacak şekilde tasarlandığı da aktarılan bilgiler arasında yer aldı.