banner23

banner24

"Karabağ'ı tamamen almamız bir ayı bulmaz"

Azerbaycan medya kuruluşu Interpress Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Azerbaycan Türkiye İcra Evi Başkanı Toğrul Allahverdili, Ermenistan Azerbaycan çatışmasındaki son durumu SavunmaTR ekibine anlattı.

05 Ekim 2020, 11:06
"Karabağ'ı tamamen almamız bir ayı bulmaz"

Ermenistan-Azerbaycan çatışmasındaki son durumu SavunmaTR ekibi ile paylaşan Azerbaycan medya kuruluşu Interpress Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Azerbaycan Türkiye İcra Evi Başkanı Toğrul Allahverdili, "Bütün Azerbaycan gençleri sayın Cumhurbaşkanımızdan savaş emri bekliyor." dedi. Azerbaycan ordusunda kısmen seferberlik ilan edildiğini hatırlatan Allahverdili, "Geçmişte ordumuzun kritik noktalarında görev yapmış subaylar yeniden orduya çağrıldı. Biz tüm Azerbaycan halkı olarak topyekun seferber olduk. Her Türk asker doğar. Hepimiz savaşa hazırız." şeklinde açıklama yaptı.

"Karabağ'ı tamamen almamız bir ayı bulmaz"

Ermenistan'ın saldırıları sonrasında Azerbaycan'ın da karşılık vermesi üzerine Dağlık Karabağ sınırında çıkan çatışmalarda darbe üstüne darbe yiyen ve tarihi kayıplar veren Ermenistan ordusunun yaşadığı zor anların görüntüsü paylaşıldı.

Azerbaycan ordusuna Batı'dan müdahaleler başladığının altını çizen Toğrul Allahverdili, "30 yıldır susan Birleşmiş Milletler, 30 yıldır susan İran, ABD bugün Azerbaycan'ı ateşkese davet ediyor. Batı'dan yapılan hiçbir açıklamayı kabul etmiyoruz. Bu şekilde devam edersek Karabağ'ı bir aydan kısa bir sürede düşman işgalinden temizleyeceğiz." şeklinde konuştu.


"Teröristlere kucak açtılar"

SavunmaTr ekibinin sorularını yanıtlayan Azerbaycan medya kuruluşu Interpress Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Azerbaycan Türkiye İcra Evi Başkanı Toğrul Allahverdili, PKK'lı teröristlere ev sahipliği eden Ermenistan'ın bu girişiminin bölgede yalnızca Azerbaycan için değil, Türkiye ve tüm bölge için tehdit unsuru oluşturacağına değindi. Allahverdili,  “Bu yalnızca Azerbaycan'a yönelik oluşturulan değil, bölgeyi karıştırmayı amaçlayan bir terör tehdididir. Ermenistan şu an terör eylemlerinin merkezi haline gelmektedir. Bu bölge için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Ermenistan'da, Karabağ'da 200'den fazla terörist PKK'lı terörist yer alıyor. Bir o kadarının da neredeyse 400 PKK'lının İran'da geçiş için hazırlık yaptığına ilişkin bilgiler var." dedi.