Konum izleme hizmeti veren ve 33 milyon kullanıcısı olan Life360, on milyonlarca kullanıcının konum verilerini satışa çıkardığını açıkladı.

Shift Delete'in haberine göre iki eski Life360 çalışanı, uygulamaya dair kullanıcıları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Life360 çalışanları; uygulamanın sektördeki en büyük veri kaynaklarından biri olduğuna dikkat çekti.

Kullanıcı verilerinin nasıl kullanıldığından ve kötüye kullanımı engelleyecek önlemler konusunda zaafiyetler olduğundan bahsedilen açıklamada Life360’ın konum geçmişlerinin bireylere kadar izlenmemesi için önlem almadığına da yer verildi.

İran bağlantılı hacker grubundan İsrail'e iki ayrı siber saldırı İran bağlantılı hacker grubundan İsrail'e iki ayrı siber saldırı

Ortaya atılan bu iddialarla ilgili Life360 CEO’sundan da yanıt geldi.

Hulls verdiği yanıtta, "Life360'ın sektör için en büyük veri kaynakları arasında olup olmadığını doğruluğunu teyit etmek veya reddetmek için hiçbir yolumuz yok. Verileri, sürücü güvenliğini artıran ve sayısız hayat kurtaran özellikler de dahil olmak üzere kullanıcılarımızın çoğu için temel Life360 özelliklerini ücretsiz tutmamıza olanak tanıyan iş modelimizin önemli bir parçası olarak görüyoruz.” dedi.

X-Mode, Cuebiq, Arity, Safegraph ve diğer hizmetlere veri satan Life360 uygulaması; bazı veri paylaşımlarını gizlilik politikasında açıkladı. Bazı veri sağlayıcılar, yalnızca Life360‘dan aldıkları toplu konum bilgilerini kullanıyor.