Türk savunma sanayisi ürünleri için geliştirdiği oyunlarla dikkati çeken Otto Games, sektöre olan ilgiyi artırmak için 48 saatlik oyun maratonu düzenledi. Gelişen oyun endüstrisi ve Türkiye'nin üretim odaklı diğer sektörleriyle iş birliği hedefiyle 2018 yılında kurulan OTTO Games, geçen sürede Türkiye için ilk olacak projelere imza attı. 

Oyun geliştirme maratonu OTTO Game oyunseverler ile buluştu

OTTO Games, oyun geliştirme sektörünün gelişimine ve insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak gençlerin ilgisini artırmaya yönelik çabalara katkı veriyor. Şirket bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı desteğiyle 48 saatlik oyun geliştirme maratonu düzenledi. Oyunseverler, oyun geliştirme sektörüne ilgi duyanlar, bu alanda hali hazırda çalışmalar yapanlar, OTTO Game Jam'e Türkiye'nin dört bir yanından online olarak katılım sağladı. Oyunseverler, OTTO Game Jam jürisi tarafından belirlenen en iyi 3 ekibe toplamda 10 bin liralık ödül verdi.

Kıraç HTS, hem savunma sanayiine hem de tarım sektörüne faydalı olmak için hizmet veriyor Kıraç HTS, hem savunma sanayiine hem de tarım sektörüne faydalı olmak için hizmet veriyor

Büyük ilgi gören OTTO Game oyun geliştirme maratonu hakkında SavunmaTR'ye özel açıklamalarda bulunan OTTO Game Proje Yöneticisi Ozan Karuk, "Etkinlik bünyesinde takım halinde çalışan katılımcılar hayatlarında ilk defa karşılaştıkları insanlarla birlikte ortak bir şeyler geliştirmek için çok ciddi çaba harcadılar." dedi.

Bu etkinliğin, ekip ve takım halinde çalışmanın ve birlikte başarı sağladığının altını çizen Karuk, "Bir kişinin ortaya attığı fikrin o takıma dahil olan bir görsel sanatçı tasarımcı tarafından hızlı bir şekilde taslağa dönüştürülmesi başka birinin bunun üzerine yorumda bulunması derken bu beyin fırtınasının içerisinden sonradan dahil olan kişinin hiç beklenmedik bir çıkış yapıp oyunları geliştirme sürecinin tasarım süreçlerinin başka bir tarafa doğru evrildiğini birinci elden gözlemleme şansı buldum." vurguladı.

Düzenledikleri etkinlikle, ülke çapında teknolojik yatırım ve Ar-Ge'nin en canlı olduğu savunma ve dijital oyun sektörlerinin varlığı ve faaliyet kapsamıyla ilgili gençler arasındaki farkındalığı artırmayı amaçladıklarını dile getiren OTTO Games Proje yöneticisi Karuk, aynı zamanda bu tarz Jam'lerin kişileri geliştirdiği ve bu gelişimlerin farklı etkinlikler ile devam edeceğini dile getirdi.