banner23

banner26

banner24

Hafter milislerinden sivillere alçak saldırı

Acımasız Hafter milislerine bağlı bir komutan Terhune'de girdiği bir evin, aile babasını öldürdükten sonra üstüne oturarak eşinden kahve istedi.

ÖZEL HABER 08.06.2020, 14:42
Hafter milislerinden sivillere alçak saldırı
banner34

Hafter milislerinin sivillere karşı yaptığı alçak saldırılar durmak bilmiyor. Libya ordusundan kaçarken yollara mayın döşeyerek kaçan Hafter milisleri, hain saldırılarına bir yenisini daha ekledi.

Terhune’de yaşanan bir olay Hafter güçlerinin köşeye sıkışmasıyla ne denli şiddet olaylarına başvurduklarının göstergesi oldu.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Terhune kentinde Hafter’e bağlı bir komutan, sivil bir ailenin evine saldırdı. Ailenin babasını canice öldüren zanlı, cesedi evin ortasına koyduktan sonra üzerine oturarak eşine kahve yaptırdı. Kahve fincanının bir hafta orada kalmasını isteyen Hafter milisi olay yerinden ayrıldı.

Libya’da ve özellikle Terhune vilayeti çevresinde duyulan olay, Hafter milislerinin her geçen gün köşeye sıkıştığını ve şiddet olaylarını arttırdıkları yönünde değerlendirildi. Darbeci Hafter milisleri, bu gibi olaylarla halkın öfkesini arttırmaya devam ediyor.

25°
açık