banner23

banner26

banner24

banner25

10 adet KIRAÇ EGM'ye teslim edildi

EGM'nin olay yeri incelemelerini daha etkili yapabilmesi için üretilen KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı'nın teslimatları devam ediyor.

SAVUNMA SANAYİİ 07.02.2022, 12:18
10 adet KIRAÇ EGM'ye teslim edildi
banner34

Türkiye’nin en önemli zırhlı araç üreticilerinden olan Katmerciler tarafından geliştirilen KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim ediliyor.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 10 adet KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiğini duyurdu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada,

“EGM'nin olay yeri incelemelerini daha etkili yapabilmesi için ürettiğimiz #KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı'nın teslimatlarını sürdüyoruz.

Son olarak 10 Adet KIRAÇ'ı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim ettik. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

KIRAÇ - Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı

KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı; zırhlı personel taşıyıcı, komuta kontrol aracı ve iç güvenlik aracı olarak yapılandırılabilecek benzersiz bir tasarıma sahip.

Tasarıma bağlı olarak, 27+1+1 personele kadar taşıma kapasitesi bulunuyor. Tam bağımsız süspansiyon sistemi ve otomatik şanzımanlı 4x4 özellikleri sayesinde, her türlü hava ve yol koşulunda mükemmel hareket kabiliyeti sunuyor.

Katmerciler 4x4 KIRAÇ araç platformunun ekstra yük kapasitesi, farklı seviyelerde balistik koruma ve çok yönlü ekipman kullanımına olanak sağlıyor.

30°
açık