banner23

banner26

banner24

banner25

10 Yıl İhracat Şampiyonu TUSAŞ oldu

Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı'21 kapsamında düzenlenen 10. Yıl Ödül Töreni'nde ihracatta farkını ortaya koyan firmalar ödüllerini teslim aldı.

SAVUNMA SANAYİİ 04.12.2021, 18:10
10 Yıl İhracat Şampiyonu TUSAŞ oldu
banner34

SSB öncülüğünde, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı'21 programında, 10. Yıl Ödül Töreni düzenlendi ve ihracatta farkını ortaya koyan firmalara ödülleri teslim edildi. 

Sektörde ihracat şampiyonluğu TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.) ödülünü TUSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Naki Polat teslim alırken; TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. 2'nci sırada yer aldı. TUSAŞ, Hava Araçları kategorisinde de ödül teslim aldı.

3'üncü sırada ise FNSS yer aldı. Ayrıca FNSS, Kara Araçları kategorisinde de ödüle layık görüldü. 

Kategori kategori olarak teslim edilen ödüllerde Baykar, "10. Yılda En Fazla İhracat Artışı Sağlayan" firma ödülünü teslim aldı. 

Türkiye'nin köklü savunma sanayii şirketlerinden ASELSAN, Silah Kuleleri ve Elektronik Sistemler kategorilerinde ihracat ödülü aldı. 

Simülatörler kategorisinde HAVELSAN ödüle layık görülürken, Roket ve Füzeler kategorisinde Roketsan ödülüne kavuştu. 

Deniz Araçları kategorisinde Yonca - Onuk Adi Ortaklığı; Avrıclık ve Atıcılık Ürünleri kategorisinde Bahtiyar Av şirketi ödül aldı. Ayrıca "En Fazla Ülkeye İhracat Yapan" ödülü de Bahtiyar Av şirketinin oldu.

27°
parçalı bulutlu