banner23

banner26

banner24

banner25

ABD'den Güney Kore'ye hassas güdümlü mühimmat satışı

ABD, Güney Kore'ye tahmini 258 milyon dolarlık Hassas Güdümlü Mühimmat ve ilgili teçhizatın olası satışını onayladı.

SAVUNMA SANAYİİ 26.08.2021, 14:47
ABD'den Güney Kore'ye hassas güdümlü mühimmat satışı
banner34

ABD, Pasifik bölgesindeki müttefikleriyle olan askeri iş birliklerine bir yenisini daha ekledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı tarafından yapılan resmi açıklamada, Yabancı Askeri Satış planı kapsamında Güney Kore'ye tahmini değeri 258 milyon dolar olan Hassas Güdümlü Mühimmat ve ilgili teçhizatın olası satışını onaylandığı duyuruldu.

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, onaylanan olası satış ile ilgili gerekli belgelerin ABD Kongresi'ne sunulduğu belirtti.

Tahmini toplam maliyeti 258 milyon dolar olan satışta Güney Kore, ABD'den GBU-31 Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı (JDAM) Güdüm Kiti ve ve ilgili kılavuz kitleri, GBU-56 JDAM, ilgili kılavuz kitleri ve fünye sistemleri, DSU-42/B Dedektörleri, GBU-56 için Lazer Aydınlatmalı Hedef tedarik edecek. Ayrıca ABD, olası satış planı kapsamında Güney Kore'ye yedek parça ve lojistik destek sağlayacak.

Onaylanan satış, İttifak Operasyon Planlarını (OPLAN) desteklemek için Kore Yarımadası'ndaki mevcut mühimmat depolarını artırarak Güney Kore'nin mevcut ve gelecekteki tehditleri karşılama kapasitesini artıracak.

11°
gök gürültülü yağmurlu