banner23

banner26

banner24

ABD'den savaş oyunu merkezine 19 milyon dolarlık yatırım

ABD Deniz Piyadeleri (USMC), BAE Systems'e Virginia'daki Marine Corps Base Quantico'da inşa edilecek bir savaş oyunları merkezi prototipi geliştirmek için 19 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 14.08.2020, 16:44
ABD'den savaş oyunu merkezine 19 milyon dolarlık yatırım
banner34

ABD Deniz Piyadeleri (USMC), savaş oyunları merkezi prototipi geliştirmek için 19 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

BAE Systems, yapay zeka, makine öğrenimi, oyun teorisi, çok alanlı modelleme ve simülasyon ve tahmine dayalı veri analitiğini, birçok savaş oyunu sürecinde daha fazla ölçüm ve eğitim sağlayacak olan prototipe entegre edecek.

Defenseworld'ün haberine göre BAE Systems istihbarat çözümleri Başkan Yardımcısı Peder Jungck, "Deniz Piyadeleri Savaş Dövüşü Laboratuvarı Savaş Oyunları Bölümünü destekleyen deneyimlerimizi geliştireceğiz ve birden fazla alanda gelecekteki savaşlarla savaşabilecek verimli, hassas ve tutarlı bir gücü eğitmeye yardımcı olacak gelişmiş bir prototip üretmek için çeşitli dijital teknoloji uzmanlarından oluşan bir ekiple ortak olacağız. Bu prototip, gelecekteki savaş oyunları tasarımı ve değerlendirmeleri için büyük verileri ve gelişmiş analitiği güvenli bir bulut ortamında entegre edecek." ifadelerini kullandı.

BAE Systems, 18 aylık bulut modelleme ve simülasyon aşaması için seçilen üç temelden biri olarak dikkat çekiyor. Lider sistem entegratörü olarak BAE Systems, planlama, yürütme ve oyun sonrası analitiği otomatikleştiren çığır açan teknoloji teklifleri ve tahmine dayalı savaş oyunu çözümlerine sahip bir endüstri uzmanları ekibi oluşturdu.

25°
parçalı bulutlu