banner23

banner26

banner24

ABD Deniz Piyadelerinden MQ-9A ER İHA siparişi

ABD Deniz Piyadeleri, Mayıs 2022'de imzalanan sözleşmenin bir parçası olarak General Atomics'e 8 adet MQ-9A ER İnsansız Hava Aracı siparişi verdi.

SAVUNMA SANAYİİ 18.07.2022, 10:19
ABD Deniz Piyadelerinden MQ-9A ER İHA siparişi
banner34

ABD Deniz Piyadeleri, istihbarat, keşif ve gözetleme yeteneklerini geliştiriyor.

ABD Deniz Piyadeleri (U.S Marines), Mayıs 2022'de imzalanan sözleşmenin bir parçası olarak General Atomics'e 8 adet MQ-9A ER (Extended Range / Genişletilmiş Menzil) İnsansız Hava Aracı siparişi verdi.

ABD'li savunma şirketi General Atomics, söz konusu anlaşma kapsamında ilk teslimatlarına önümüzdeki kış mevsiminde başlamayı planlıyor.

MQ-9A ER İHA, uçuş dayanıklılığını 30 saatten fazla uzatırken operasyonel esnekliğini daha da artıran kanat kaynaklı yakıt bölmeleri ve güçlendirilmiş iniş takımları gibi sahada yenilenebilir yeteneklerle tasarlandı. Tam Hareketli Video ve Sentetik Açıklıklı Radar/Hareketli Hedef Göstergesi/Deniz Modu Radarı ile MQ-9A ER, uzun süreli, kalıcı gözetim yetenekleri sağlıyor. 

MQ-9 Reaper MALE Sınıfı İnsansız Hava Aracı

General Atomics üretimi MQ-9 Reaper; çeşitli operasyonel esnekliğe sahip olup 50 bin ft irtifada 27 saat boyunca faaliyet gösterebilen MALE sınıfı Silahlı İnsansız Hava Aracı olarak biliniyor.

Ayrıca MQ-9 Reaper; istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR), yakın hava desteği (CAS), muharebe arama ve kurtarma (CSAR), hassas saldırı, konvoy / baskın gözetleme, hedef edinme ve terminal hava rehberliği gibi görevleri gerçekleştirmesiyle öne çıkıyor.

30°
parçalı az bulutlu