banner23

banner26

banner24

banner25

ABD "kanat çırpan" mikro drone'lar geliştiriyor

ABD Hava Kuvvetleri; açık gözetleme, sürü operasyonları ve  durumsal farkındalık faaliyetleri için kullanmak adına, uçan böceklerin ve kuşların biyomedikal hareketlerine dayanarak mikro drone'lar üretiyor.

SAVUNMA SANAYİİ 18.06.2021, 14:14
ABD "kanat çırpan" mikro drone'lar geliştiriyor
banner34

ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı'ndan bir araştırma grubu, uçan böceklerin ve kuşların biyomedikal hareketine dayanarak tasarlanan bir "kanat çırpan mikro drone" geliştiriyor.

The Defense Post tarafından yapılan habere göre cihaz;  savaş alanında "açık gözetleme", sürü operasyonları ve durumsal farkındalık için tasarlandı. 

ABD Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada cihazın, mikro robotik bir hava aracının iki fiziksel aktüatör ile uçan böcek benzeri manevralar yapmasını sağladığı aktarıldı. Aktüatörlerin, mekanizmaları kontrol hareket ettirmekten sorumlu bileşenler oldukları da belirtildi.

Cihazın kanat hareketlerinden güç aldığı; kullanıcı tarafından uzaktan kumanda ile yapılan yönlendirmelerle konum ve hızın sürekli güncellenmesi sürecinin, cihazın uçuş dinamiklerini elde etmesini sağlayacağı kaydedildi.

22°
açık