banner23

banner26

banner24

banner25

ABD'li Mistral ve İsrailli UVision, dolanan mühimmat geliştirecek

ABD'li merkezli Mistral ve İsrailli Uvision, Amerikan Deniz Piyadeleri Sistem Komutanlığı'nın (USMC) kullanımı için yeni bir dolanan mühimmat tasarlayacak.

SAVUNMA SANAYİİ 18.06.2021, 13:29
ABD'li Mistral ve İsrailli UVision, dolanan mühimmat geliştirecek
banner34

Dolanan mühimmatların savaş ortamındaki kullanımı artıyor.

Israel Defense'in haberine göre ABD'li Mistral ve İsrail merkezli Uvision şirketi, Amerikan Deniz Piyadeleri Sistem Komutanlığı (USMC) için Uvision'un Hero 120 dolanan mühimmatı üzerinden yeni bir dolanan mühimmat geliştirecek. 

Mistral şirketinden yapılan açıklamada, deniz piyadeleri için Hero 120'ye dayanarak gelişmiş ve benzersiz bir dolanan mühimmat geliştirmek üzere, Uvision ile sözleşme imzalandığını belirtti. Geliştirilecek mühimmatın istihbarat, keşif ve gözetleme görevlerini de üstlenebileceği vurgulandı. Ayrıca dolanan mühimmat, savaş gemilerine, taktik araçlara, insansız deniz araçlarına entegre edilebilecek. 

Geliştirilecek mühimmatın deniz piyadelerine ait test merkezlerinde deneneceğine vurgu yapan Mistral'ın ürün geliştirme müdürü Emekli Albay Yossi Gez, ''Mistral ve Uvision'un onlarca yıllık tecrübesi ABD Deniz Piyadeleri Sistem Komutanlığı'nın ihtiyaçlarını karşılayacaktır.'' ifadeleri kullandı. 

23°
açık