banner23

banner24

ABD'nin hipersonik füze umudu

ABD'nin yeni AGM-183A hipersonik füzesinin üçüncü testinin neden başarısız olduğu hala tespit edilmemişken yapılan açıklamalara göre ABD'nin, bu yıl başarılı bir test yapılabileceğine dair hala umudu var.

SAVUNMA SANAYİİ 22.01.2022, 16:13
ABD'nin hipersonik füze umudu
banner46

ABD Hava Kuvvetleri'nden General Heath Collins yaptığı açıklamada, başarısız testlerle gündem olan  AGM-183A Havadan Fırlatılan Hızlı Tepki Silahı (ARRW) uçuş testlerinin tamamlanması için hala zaman olduğunu söyledi.

Breaking Defense sitesinde yer alan habere göre ABD'li yetkili, 2022 mali yılının sonuna kadar testlerin tamamlanması için zaman olduğunu belirtti. Haberde yetkilinin, yıl sonuna kadar füzenin üretimine başlanması için hala umudunun olduğunun altı çizildi.

Aralık 2021'de yapılan 3'üncü testin başarısız olmasının ardından ABD Hava Kuvvetleri Yaşam Döngüsü Yönetimi Komutanlığı Silahlanma Müdürlüğü, testin başarısızlığına yol açan sorunun ne olduğunun henüz belirlenmediğini açıklamıştı. Yeni açıklamalar sorunun çözüme ulaşmadığını gösteriyor. 

Söz konusu çözümlerin, başarısız testlerin sebebinin tespit edilmesiyle elde edilebileceği düşünülüyor. Collins, çalışmaların devam ettiğini de aktardı. 

banner34
25°
açık