banner23

banner24

ABD ordusuna 7 adet Stryker ICV teslimatı

Oshkosh Defense ve ortakları Rafael Defense ve Pratt Miller, 30 mm Orta Kalibre Silah Sistemi (MCWS) ile yükseltilmiş 7 adet Stryker Çift V Gövdeli Piyade Taşıyıcı Aracının ilkini üretim doğrulama testi (PVT) için ABD ordusuna teslim etti.

SAVUNMA SANAYİİ 04.08.2022, 10:37
ABD ordusuna 7 adet Stryker ICV teslimatı
banner34

30 mm Orta Kalibre Silah Sistemine (MCWS) sahip yükseltmiş Stryker ICV’lerinin ABD ordusuna teslim süreci başladı.

İsrael Defence'ın haberine göre İsrailli savunma şirketi Rafael Advanced Defense Systems ile ortakları Oshkosh Defence ve Pratt Miller, ABD ordusuna teslim edilmek üzere 95 adet Stryker ICV’ye 30 mm Orta Kalibre Silah Sistemi (MCWS) için 130 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştı.

Oshkosh Defence, 30 mm Orta Kalibre Silah Sistemi (MCWS) ile yükseltilmiş ilk 7 adet Stryker Çift V Gövdeli Piyade Taşıyıcı Aracının (ICVVA1) ABD ordusunun, Maryland’daki Aberdeen Test Merkezi’ne teslim edildiğini bildirdi. Sistem Üretim Doğrulama Testinden (PVT) geçecek.

Oshkosh Defence’ye göre, Amerikan ordusu, Ürün Doğrulama Testi (PVT) için 20 araca ek olarak 356 milyon değerinde 269 adet yükseltilmiş araç daha sipariş etti.

Kalan araçların Eylül ayına kadar teslim edilmesi bekleniyor ve PVT testlerinin Haziran 2023’e kadar tamamlaması öngörülüyor. Ardından Washington Eyaletindeki Lewis McChord Müşterek Üssü I-2 Stryker Tugay Savaş Ekibi ile sahaya çıkacak.

27°
parçalı bulutlu