banner23

banner24

ABD ordusundan Carl Gustaf için mühimmat siparişi

ABD ordusu Carl Gustaf silah sistemi için İsveç menşeli Saab şirketinden 75 milyon dolar değerinde mühimmat sipariş etti.

SAVUNMA SANAYİİ 23.07.2021, 14:53
ABD ordusundan Carl Gustaf için mühimmat siparişi
banner46

İsveçli Saab şirketi bu hafta, 2021'in ikinci çeyreğinde ABD ordusundan, Carl Gustaf silah sistemi için 75 milyon dolar değerinde mühimmat siparişi aldığını duyurdu.

Israel Defense tarafından yapılan habere göre teslimatın, 2022 yılında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Söz konusu teçhizatın 7 farklı mühimmatı kapsadığı aktarıldı. Teslimat ABD Deniz Piyadeleri için gerçekleştirilecek.

The Defense Post'un haberinde Saab ABD Başkanı'nın konuya ilişkin açıklamasına yer verildi. Saab ABD Başkanı, mühimmatın silahı uyarlanabilir kıldığını; zırhlı araçlara, yumuşak hedeflere ve kentsel yapılara karşı garantili etkiler sağladığını söyledi. Carl-Gustaf, kara kuvvetleri tarafından bir tanksavar silah sistemi olarak ve diğer hedefleri etkisiz hale getirmek için kullanılıyor. 

Ayrıca Saab'ın 2020 Temmuz'da ABD ordusundan Carl Gustaf mühimmatı ve AT4 sistemleri için 100 milyon dolar değerinde sipariş aldığı belirtildi. 

banner34
16°
açık