banner23

banner26

banner24

banner25

ABD, savaş senaryoları için "sentetik ortam" tasarlıyor

ABD Savunma Bakanlığı, muharebe alanında kabiliyet artışı sağlamak için “sentetik bir eğitim ortamı” oluşturma planları yapıyor.

SAVUNMA SANAYİİ 09.03.2021, 16:51
ABD, savaş senaryoları için "sentetik ortam" tasarlıyor
banner34

Gelecekte muharebelerin değişim geçirerek alacağı hale hazır olmak için ABD Savunma Bakanlığı, yeni teknolojiler keşfetmek için çalışıyor. ABD Savunma Bakanlığı, geliştirilecek teknolojilerin gelecekte yapılacak muharebelerde ABD ordusuna yardımcı olmasını hedefliyor.

C4ISR NET tarafından yapılan habere göre ABD, gelecek nesil yapay zeka sistemleri ile birlikte artırılmış ve sanal gerçeklik sistemlerini başka bir boyuta yükselterek muharebe meydanındaki komuta-kontrol, muharebe gücü ve muharebe alanına dair bilgilerin artıracak “sentetik bir eğitim ortamı” oluşturmak istiyor.

Muharebe alanlarına ait haritalar tehditler ve yer şekilleri gibi çeşitli verileri kullanarak optimize edilecek sentetik eğitim ortamı sayesinde ABD gelecekte yapılacak savaş senaryoları için kendisini hazırlamış olmayı ve geliştirilecek çeşitli muharebe alanında yardımcı olacak teknolojilerin kullanımı için olası senaryoları belirlemeyi hedefliyor.

20°
açık