banner23

banner26

banner24

banner25

ABD Ukrayna’dan yeni radar sistemi satın alıyor

ABD Savunma Bakanlığı, yeni radar sisteminin satın alınması için Ukrayna menşeli Iskra Company ile sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 09.11.2020, 11:14
ABD Ukrayna’dan yeni radar sistemi satın alıyor
banner34

Iskra Company’nin baş tasarımcısı Dmitro Semenov, yaptığı açıklamada, Iskra Company tarafından geliştirilen 36D6M1-1 mobil radarlarının ABD’ye tedariki için yeni bir sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Defence Blog'un haberine göre, Dmitro Semenov geçen günlerde verdiği bir röportajda, ‘‘ABD’ye radar tedarik etme konusunda başarılı bir deneyime sahibiz. Bildiğimiz kadarıyla tedarik ettiğimiz radarlar aktif olarak kullanılıyor ve müşterilerimiz ürünlerin kalitesinden oldukça memnun. Buna ek olarak, Amerika ile iş birliğimiz genişliyor. Sadece birkaç gün önce, yeni radar sistemlerimizin tedariki için ABD ile yeni bir sözleşme imzalandı.’’ dedi.

36D6M1-1 mobil üç boyutlu hava sahası gözetleme radarı, modern hava savunma sistemlerinin bir parçası olarak kullanılmak ve alçak uçuş yapan hava hedeflerini tespit edebilmek üzere tasarlandı. 36D6M1-1 ayrıca, hava trafik kontrolünü sağlamak için sivil amaçlı da kullanılıyor.

Ukrayna, en yeni 36D6M1-1 üç boyutlu mobil radarı da dahil olmak üzere birçok hava savunma radar sistemlerini ABD’ye tedarik ediyor.

32°
açık