banner23

banner24

ADEX-2022 Fuarı için geri sayım başladı

Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin en önemli savunma sanayii fuarlarından biri olan Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022; 6 Eylül'de kapılarını açıyor.

SAVUNMA SANAYİİ 04.09.2022, 13:50
ADEX-2022 Fuarı için geri sayım başladı

Kardeş ülke Azerbaycan'ın Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin en önemli savunma sanayii fuarına ev sahipliği yapacağı ADEX 2022'e sayılı günler kaldı.

Bakü Expo Center'de gerçekleşecek olan Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022, 6 Eylül'de katılımcılara kapılarını açacak.

Azerbaycan'ın askeri-sanayi kompleksinin ve küresel şirketlerin gücünü gösterecek olan Fuar; Karabağ Zaferi'nin ardından ilk kez düzenlenmesiyle özel bir anlam taşıyor.

Fuar'a Ürdün, Beyaz Rusya, İran, İsrail, Kazakistan, Çin, Güney Kore, Pakistan, Bulgaristan, Rusya, Türkiye ve diğer ülkelerden firmalar ulusal stantlarıyla katılacaklar.

Azerbaycan devlet kurumlarının desteğiyle düzenlenecek ve 8 Eylül'e kadar sürecek olan Fuar'da Türk şirketler de dikkat çeken ürünleriyle yer alacak.

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Fuar'a Türkiye'den ALTAY YAZILIM, ARMELSAN, ASELSAN, ASFAT, BMC, CANİK, HAVELSAN, Roketsan, SSB, SAHA İstanbul, SARSILMAZ, MKE, Milsoft, Nurol Teknoloji, OTOKAR, STM ve TUSAŞ gibi çok sayıda firma ve kuruluş katılacak.

“Jadara Equipment & Defense Systems”in genel sponsor olduğu Fuar'ın altın sponsoru TUSAŞ, bronz sponsoru ise “ASFAT” oldu.

Fuar süresince Türk Resmi Heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonu'nda, fuar katılımcılarına Türk savunma sanayii ve ileri teknolojik yetenekleri hakkında bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.  

banner34